Радио Мрежа Канал 77 - Насловна
02 Февруари 2015
RSS Facebook Twitter

Остануваме ли без најатрактивните канали?

Со лавина од коментари по социјалните мрежи, деновиве реагираат граѓаните, револтирани од тоа што домашните...


Read More

На Кежаровски му се случи Вранишковски

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција денеска поднесе жалба на Одлуката...


Read More

СОНК-Генералниот штрајк продолжува

Генералниот штрајк продолжува сѐ додека ресорните министерства не започнат социјален дијалог со СОНК и додека...


Read More

Кривична пријава против директорката на прилепскиот Работнички Универзитет

СВР Битола до Основното Јавно Обвинителство во Прилеп поднесе кривична пријава против С.Т.(54) од Прилеп,...


Read More

Почина првиот демократски избран претседател на Бугарија

На 79-годишна возраст денеска почина првиот демократски избран претседател на Бугарија, Жељу Желев, јави БТА.


Read More

Остануваме ли без најатрактивн...

Со лавина од коментари по со...

На Кежаровски му се случи Вран...

Основното јавно обвинителств...

СОНК-Генералниот штрајк продол...

Генералниот штрајк продолжув...

Кривична пријава против директ...

СВР Битола до Основното Јавн...

Почина првиот демократски избр...

На 79-годишна возраст денеск...

Последно додадени

Untitled-2-1 Untitled-6

Најновите вести

Ударниот бран на Брегалница се очекува по 20 часот

Ударниот бран на Брегалница се очекува по 20 часот

Итна евакуација на населението, стоката и предметите од ниските катови...

Коментари (0)Прегледи:768
Информација од Министерството за транспорт и врски: Брегалница ќе се излее

Информација од Министерството за транспорт и врски: Брегалница ќе се излее

Поради зголемување на нивото на водата во браната Калиманци, во...

Коментари (0)Прегледи:137
Крупни одрони затворија една лента на патот Кочани - Македонска Каменица

Крупни одрони затворија една лента на патот Кочани - Македонска Каменица

Поради покрупни одрони на патот Кочани-Македонска Каменица од Истибања до...

Коментари (0)Прегледи:74

Спортски Вести

Вардарки против Лајпциг го отвараат вториот дел од сезоната во ЛШ

Вардарки против Лајпциг го отвараат вториот дел од сезоната во ЛШ

Ракометарките на Вардар денеска ја започнуваат втората групна фаза во...

Коментари (0)Прегледи:395
Лејкерси ја прекинаа црната серија

Лејкерси ја прекинаа црната серија

На неверојатен начин ЛА Лејкерс ја прекина серијата од девет...

Коментари (0)Прегледи:398
Челзи со гол во продолжението обезбеди финале во ФА купот

Челзи со гол во продолжението обезбеди финале во ФА купот

Ривалите Челси и Ливерпул синоќа во Лондон водеа голема битка...

Коментари (0)Прегледи:815

Вести Македонија

Ударниот бран на Брегалница се очекува по 20 часот

Ударниот бран на Брегалница се очекува по 20 часот

Итна евакуација на населението, стоката и предметите од ниските катови...

Коментари (0)Прегледи:768
Информација од Министерството за транспорт и врски: Брегалница ќе се излее

Информација од Министерството за транспорт и врски: Брегалница ќе се излее

Поради зголемување на нивото на водата во браната Калиманци, во...

Коментари (0)Прегледи:137
Крупни одрони затворија една лента на патот Кочани - Македонска Каменица

Крупни одрони затворија една лента на патот Кочани - Македонска Каменица

Поради покрупни одрони на патот Кочани-Македонска Каменица од Истибања до...

Коментари (0)Прегледи:74

Канал77 Забава

Вечерва во Прилеп изложба на дела од графичката колонија во Македонски Брод

Вечерва во Прилеп изложба на дела од графичката колонија во Македонски Брод

Вечерва во Прилеп со почеток од 19 часот во галеријата...

Коментари (0)Прегледи:381
55 години Наш Свет

55 години Наш Свет

Првиот и единствен македонски неделник за млади Наш свет деновиве...

Коментари (0)Прегледи:654
"duck face" - нов тренд кај селфијата

"duck face" - нов тренд кај селфијата

Оние кои сакаат да ги следат трендовите на социјалните мрежи...

Коментари (0)Прегледи:894

Dj`s MiX @ Kanal 77

Канал77 Папарацо

Нема повеќе тетоважи за Ријана

Нема повеќе тетоважи за Ријана

Холивудскиот актер Леонардо ди Каприо (40) кој веќе извесно време...

Коментари (0)Прегледи:613
Мис Колумбија е избрана за Мис на Универзумот во Мајами за 2015 година

Мис Колумбија е избрана за Мис на Универзумот во Мајами за 2015 година

„Мис Колумбија“, Паулина Вега победи на овогодишниот избор за „Мис...

Коментари (0)Прегледи:124
Чорба од болница веднаш седна на авион и отиде кај девојката

Чорба од болница веднаш седна на авион и отиде кај девојката

Водачот и пејачот на групата Рибља Чорба пуштен е од...

Коментари (0)Прегледи:464

Се е Откачалка

Yugo за "само" 8500 долари

Yugo за "само" 8500 долари

На порталот за продавање на стари автомобили "Old Cars" се...

Коментари (0)Прегледи:801
Уште една Марија Антоанета-Сиромашните гладувале, затоа што не готвеле правилно

Уште една Марија Антоанета-Сиромашните гладувале, затоа што не готвеле правилно

Британска благородничка од партијата на премиерот Дејвид Камерон смета дека...

Коментари (0)Прегледи:438
Почина најдебелиот човек на светот

Почина најдебелиот човек на светот

Ниту операциите со кои требаше да изгуби голем број килограми...

Коментари (0)Прегледи:1228

Мода и Тренд

Women’secret за есен/зима 2014

Women’secret за есен/зима 2014

Удобни и ултра женствени парчиња направени од природни материјали се...

Коментари (0)Прегледи:749
Носете џинс!

Носете џинс!

Џинс во било која комбинација! Еве како изгледаат актуелните џинс...

Коментари (0)Прегледи:795
Модни трендови од уличната мода

Модни трендови од уличната мода

Не се само моделите на модните писти кои што привлекуваат...

Коментари (0)Прегледи:975

Наши клиенти

T-Mobile bovin-logo VIP skovin
One-logo Stobi-Winery-Brand-Image white-back-ground Neotel logo 796px-Logo EVN
150x150 logo-kadino 2 Bravo  casamia LOGO crna pozadina
blizoologo      

SLUSAJ VO ZIVO

 

Alternative flash content

Requirements

Се насмеавте ли денес

vic na denot so ivana

Good-Nature-web-baner-300x250

Alternative flash content

Requirements

Radio Kafe Kanal 77

Baner Gjeorgiev 300x300

prilepska pivara logo

Интевју на Канал77

 

grb opstina strumica transparenten HQ

Најчитани Вести

10 совети како да ги поминете празниците ако немате партнер

10 совети како да ги поминете празниците ако немате партнер

Во целата празничната еуфорија, повеќето луѓе ги сметаат празниците успешни...

Single за нова година? Па што?

Single за нова година? Па што?

Ако оваа година ја завршувате како слободна девојка, не очајувајте,...

uniuqa logo