Радио Мрежа Канал 77 - Насловна
19 September 2014
RSS Facebook Twitter

Тешка сообраќајна несреќа се случи на патот Штип - Кочани каде едно лице го загуби својот живот

Тешка сообраќајна несреќа се случи рано утрината во 5.30 минути на патот Штип - Кочани...


Read More

Над една милијарда сајтови на интернет, а се повеќе CO2

Интернетот одбележа 25 години во почетокот на годината. Во моментов има над една милијарда сајтови...


Read More

Обама: Еболата надвор од контрола, мора да се реагира брзо

Американскиот претседател Барак Обама изјави дека епидемијата на ебола во западноафриканските земји излегува од контрола...


Read More

Известување за планирани прекини во дистрибутивниот систем за електрична енергија

Ве известуваме дека заради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со...


Read More

Во недела крај Прилеп мото крос трка од Источно-европскиот шампионат

Клубот за екстремни спортови ,,Скај Рајдерс,, од Прилеп ги привршува последните организациони подготовки за успешна...


Read More

Тешка сообраќајна несреќа се с...

Тешка сообраќајна несреќа се...

Над една милијарда сајтови на ...

Интернетот одбележа 25 годин...

Обама: Еболата надвор од контр...

Американскиот претседател Ба...

Известување за планирани преки...

Ве известуваме дека заради р...

Во недела крај Прилеп мото кро...

Клубот за екстремни спортови...

oficijalno za stranata

Најновите вести

Во Прилеп изложба на латвискиот фотограф Гунтис Швитинш и отвотрање на фото салонот ,,Прилеп 2014,,

Во Прилеп изложба на латвискиот фотограф Гунтис Швитинш и отвотрање на фото салонот ,,Прилеп 2014,,

Вечерва во галеријата на ЦК”Марко Цепенков” во Прилеп ќе биде...

Коментари (0)Прегледи:2
Вучиќ ги објави економските мерки за излез од кризата

Вучиќ ги објави економските мерки за излез од кризата

Со сет економски мерки, Србија ќе ја заздравува економијата. Меѓу...

Коментари (0)Прегледи:218
Турците се враќаат во Македонија

Турците се враќаат во Македонија

Во изминативе неколку години Турците се најбројни доселеници во Македонија....

Коментари (0)Прегледи:117

Спортски Вести

Шампионот Работнички победи на гостувањето во Штип

Шампионот Работнички победи на гостувањето во Штип

Шампионот Работнички постигна победа на гостувањето во Штип во дуелот...

Коментари (0)Прегледи:685
Бразил промаши празен гол на пријателски натпревар

Бразил промаши празен гол на пријателски натпревар

Селекцијата на Бразил во пријателски натпревар со резултат 1-0 ја...

Коментари (0)Прегледи:1014
САД и Литванија први полуфиналисти на Мундобаскетот

САД и Литванија први полуфиналисти на Мундобаскетот

САД и Литванија се репрезентациите коишто ќе играат во полуфиналето...

Коментари (0)Прегледи:951

Вести Македонија

Турците се враќаат во Македонија

Турците се враќаат во Македонија

Во изминативе неколку години Турците се најбројни доселеници во Македонија....

Коментари (0)Прегледи:117
Македонија на суд ја бара амбасадата во Будимпешта

Македонија на суд ја бара амбасадата во Будимпешта

Македонија води судски спор за зградата на македонската амбасада во...

Коментари (0)Прегледи:86
Какво време ќе не очекува денес

Какво време ќе не очекува денес

Денеска ќе имаме сончево и потопло со мала до умерена...

Коментари (0)Прегледи:103

Канал77 Забава

Во Прилеп изложба на латвискиот фотограф Гунтис Швитинш и отвотрање на фото салонот ,,Прилеп 2014,,

Во Прилеп изложба на латвискиот фотограф Гунтис Швитинш и отвотрање на фото салонот ,,Прилеп 2014,,

Вечерва во галеријата на ЦК”Марко Цепенков” во Прилеп ќе биде...

Коментари (0)Прегледи:2
Понекогаш добрите нешта си одат, за да дојдат уште подобри

Понекогаш добрите нешта си одат, за да дојдат уште подобри

Да се ​​смееме повеќе и да сакаме посилно, да бидеме...

Коментари (0)Прегледи:69
Сите во Ровињ на Викенд медиа фестивал

Сите во Ровињ на Викенд медиа фестивал

4000 учесници, меѓу кои и тим на Канал 77, се...

Коментари (0)Прегледи:258

Канал77 Папарацо

Ева Мендез роди девојче

Ева Мендез роди девојче

Актерите Ева Мендез и Рајан Гослинг станаа родители на првата...

Коментари (0)Прегледи:58
Ријана со нови провокативни пози

Ријана со нови провокативни пози

Погледнете ја оваа неодолива комбинација на Ријана со која се...

Коментари (0)Прегледи:320
Јована и Жељко Јоксимовиќ кажаа "да" и во црква

Јована и Жељко Јоксимовиќ кажаа "да" и во црква

Жељко Јоксимовиќ и неговата сопруга Јована се венчаа и по...

Коментари (0)Прегледи:994

Се е Откачалка

Сиромаштијо, на нив не си им тешка

Сиромаштијо, на нив не си им тешка

Бројот на милијардери во светот достигна нов рекорд во 2014-та...

Коментари (0)Прегледи:195
Сопственичката на најголемите гради во светот

Сопственичката на најголемите гради во светот

Додека некои девојки се жалат што имаат мали гради, други...

Коментари (0)Прегледи:417
Потрага по ѕвоно кое тежи неверојатни 294 тона

Потрага по ѕвоно кое тежи неверојатни 294 тона

Митското ѕвоно наводно потонало без трага кога португалските платеници го...

Коментари (0)Прегледи:404

Мода и Тренд

Women’secret за есен/зима 2014

Women’secret за есен/зима 2014

Удобни и ултра женствени парчиња направени од природни материјали се...

Коментари (0)Прегледи:179
Носете џинс!

Носете џинс!

Џинс во било која комбинација! Еве како изгледаат актуелните џинс...

Коментари (0)Прегледи:242
Модни трендови од уличната мода

Модни трендови од уличната мода

Не се само моделите на модните писти кои што привлекуваат...

Коментари (0)Прегледи:361

Alternative flash content

Requirements

Радио во живо

Се насмеавте ли денес

Alternative flash content

Requirements

Alternative flash content

Requirements

TROLKO1

Дневен Хороскоп

Kanal77-horoskopot

Radio Kafe Kanal 77

prilepska pivara logo

BlokMAKS kanal77 300x250px-01

Интевју на Канал77

casamia LOGO crna pozadina

Најчитани Вести

Државата го нуди на продажба прилепскиот загубар ,,Еурокомпозит,,

Државата го нуди на продажба прилепскиот загубар ,,Еурокомпозит,,

На последниот ден од минатата година Владата на Република...

Проширувањето меѓу приоритетите на ирското претседателство со ЕУ

Проширувањето меѓу приоритетите на ирското претседателство со ЕУ

Проширувањето на Европската унија кон западниот Балкан ќе биде меѓу...

uniuqa logo

Носталгија Хит

Мак Хит

Топ Плеј